Hraniční přechod BOŽÍ DAR OTEVŘEN

16.03.2020

Vláda rozšířila počet míst, kde je možné překročit státní hranici s Německem. Vyšla tak vstříc zejména lidem pracujícím v Německu, kteří rozšíření požadovali. V Karlovarském kraji jsou tři otevřené hraniční přechody.

V Karlovarském kraji dochází k rozšíření míst, kde lze překročit vnitřní hranice České republiky s Německem. Nově se jedná se o hraniční přechod Boží Dar (CZE) - Oberwiesenthal (DEU). "Přechod je určen především pro pendlery a bude otevřen v době od 5:00 do 23:00 hodin," sdělila policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Česká republika dne 12. března 2020 uzavřela hranice se sousedními státy. Zamezila tak volnému vstupu osob z rizikových oblastí Evropy za účelem zamezení dalšímu šíření nákazy koronavirem. Na sedmi hraničních přechodech mezi Českou republikou a Německem a čtyřech hraničních přechodech Rakouskem je povolen přesun pouze výjimkám. Mezi výjimky, kterým je přesun mezi státy povolen, jsou také příhraniční pracovníci ( do 100 km ).

Výjimkou jsou občané České republiky, kteří dojíždějí za prací do některého ze sousedních států. Přejet přes hranice však smí pouze ti, kdo se na hranicích prokáží potvrzením o zaměstnání v zemi, do které vjíždějí.

Aktuálně je povoleno opustit území České republiky pouze řidičům kamionů a nákladních vozidel, které zajišťují přepravu potravin a dalších důležitých komodit z nebo do jiných států. Přes hranice smí přejet vlakové čety, řidiči nákladních vozidel a kamionů, piloti letadel a příslušníci záchranných sborů. Hranice jsou zcela uzavřené pro autobusy a vozidla přepravující více než 9 osob. Občané České republiky, kteří se aktuálně nacházejí v některé z rizikových oblastí a pro cestování využívají hromadnou dopravu, se smějí vrátit pouze do pátku. Od půlnoci 13.3.2020 na sobotu je umožněn návrat pouze těm, kteří pro návrat využijí vozidlo osobní přepravy.